Mida kinnisvarahaldur tegelikult teeb? (Ja miks see Sulle korda peaks minema?)
Kinnisvarahalduse töö kipub sageli jääma varju – seda pannakse tähele alles siis, kui midagi on halvasti. Tegelikkuses on hea haldus selline, mida üldse ei märkagi. See tähendab, et kõik toimib, probleemid saavad lahendatud enne, kui need üldse tekivad, ja maja väärtus püsib või isegi kasvab.
Olen oma töös palju näinud, kuidas arvatakse, et haldur on lihtsalt see, kes saadab arveid välja või kutsub torumehe kohale. Tegelikkuses on kinnisvarahalduri roll palju laiem – ja vastutusrikkam.
Haldus ei ole pelgalt väljaminek, vaid investeering vara säilimisse.
Kortermaja vajab regulaarset hoolt, mitte ainult siis, kui midagi katki läheb. Halduri ülesanne on planeerida hooldused, jälgida tehnosüsteeme ja pidada silma peal ka dokumentatsioonil. Hea haldus ei lase väärtusel langeda ega probleemidel paisuda.
Kogenud haldur ei tegele tagajärgede, vaid põhjuste ennetamisega
Tugev haldur mõtleb ette. Kui küttesüsteemil hakkavad ilmnema kulumise märgid või katus vajab kontrolli, ei oodata, kuni vesi sisse sajab. Tehakse plaan, leitakse lahendus, tegutsetakse. Just see ennetav töö jääb tihti märkamatuks – aga on kõige olulisem.
Haldurina olen ka partner, mitte lihtsalt teenusepakkuja
Korteriühistud ei pea olema ehitusinsenerid või juristid. Minu töö on anda neile tuge, teha keerulised asjad lihtsaks ja olla usaldusväärne partner otsuste langetamisel. Kui on vaja, selgitan, soovitan ja aitan valida parima tee.
Odav haldus maksab hiljem kallilt kätte.
Kui otsus tehakse ainult hinna järgi, jääb midagi paratamatult tegemata – olgu see dokumentatsioon, ennetav kontroll või korrektne suhtlus. Lõpuks maksab see maja elanikele rohkem kui ükski säästetud euro kuutasus.
Kui Sinu korteriühistu vajab haldurit, kes ei tee lihtsalt miinimumi, vaid hoiab päriselt ka vara väärtust ja rahu majas, võta minuga ühendust. Tööd teen nii, nagu peab – läbimõeldult ja väärikalt.